A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Згурівський інклюзивно-ресурсний центр Згурівської селищної ради Броварського району Київської області

Сторінка практичного психолога

Дата: від до Скинути

ПСИХОЛОГ- Обламська Анна Русланівна.

В колективі нашого закладу поповнення, новий фахівець: ПСИХОЛОГ- Обламська Анна Русланівна. Вітаємо з новим стартом! Нехай він буде успішним, робота приносить задоволення та бажаний результат.Бажаємо злагодженої роботи у дружньому колективі та здоров'я. - Сучасний темп життя вимагає від нас постійних змін, вдосконалення, саморозвитку, що в свою чергу потребує багато часу на їх реалізацію і це прекрасно! Адже з′являються нові горизонти, знаходяться однодумці і бажання рухатися вперед ! Відтепер я накопичую досвід психолога, який почала з вивчення РАС. Спеціалісти ВООЗ підкреслюють, що на аутизм страждають люди на всіх контентах, у всіх країнах, незалежно від статі, расових відмінностей та матеріального статку. Симптоми РАС проявляються у дітей віком від 12 до 24 місяців життя. На сьогоднішній день ми маємо вражаючі дані 23 дитини на 1000 дітей мають діагностований аутизм!(дані США, в Україні на жаль такі дані відсутні). Тож, перейдемо до симптомів людей з РАС: складнощі з соціальною взаємодією; проблеми в спілкуванні; обмеженість інтересів. Памятайте,кожен з нас неповторний і дуже цінний та потрібен світу таким, яким прийшов у це життя.

20:30 29.03.2023

Підозра утизму?

Як приготуватися до візиту до дитячого психіатра при підозрі на аутизм? ▪️У Вас зараз дуже складний момент. Ви бачите, що ваша дитина відрізняється від інших однолітків, у неї можливо затримка мовлення або взагалі немає слів, а можливо присутня якась «дивна поведінка» - махання руками перед обличчям, безкінечне повторення фраз з мультфільму, залипання на тій чи іншій темі. Google та форуми лякають різноманіттям інформації та прогнозів. Вперше спливає слово «аутизм». Це викликає страх, безнадію та біль. ▪️Є ті, хто буде «тікати» від проблеми, сховавши голову в пісок. «Це просто такий характер, він/вона - інтроверт, все пройде!». А є ті, хто скаже «Я хочу знати правду і якнайшвидше допомогти своїй дитині». І обидві категорії батьків праві. Просто у перших, на жаль, буде більш довгий шлях до діагностики. ▪️Не витрачайте дорогоцінні гроші на гадалок та шарлатанів або нефахових лікарів. Розлад аутистичного спектра (РАС) - це комплексне порушення нейророзвитку дитини (по Міжнародній класифікації хвороб - розлад психіки). В Україні діагноз РАС може поставити лише ДИТЯЧИЙ ПСИХІАТР. ▪️Тому пропоную вам розроблену мною АНКЕТУ для першого візиту до психіатра. ✔️ Перед візитом до дитячого психіатра напишіть наступну інформацію на окремому аркуші паперу: ▪️приклади «дивної» або «незвичної» поведінки у дитини за останній місяць - півроку; ▪️ симптоми, на які лікарю слід звернути увагу; ▪️ історію розвитку дитини, а саме важливі події, після яких погіршився її психологічний стан (хвороба, нещасні випадки, переїзд тощо); ▪️ режимні моменти: сон - їжа - туалет (як відбувається та на якому рівні знаходиться дитина) ▪️ питання до психіатра щодо подальшого розвитку дитини, постановки діагнозу чи проведення додаткових обстежень. 🎥 Додатково рекомендую зробити 3-4 відео: ▪️як дитина грається з мамою (щоб було видно обличчя та рухи обох); ▪️як дитина грається самостійно; ▪️як дитина їсть; ▪️моменти дивної та незрозумілої поведінки.

08:26 18.12.2022

ДИХАЛЬНІ ВПРАВИ ДЛЯ ЗНИЖЕННЯ СТРЕСУ У ДІТЕЙ

 Дихання — це автономна функція нашого організму, яку ми, втім, можемо контролювати і тим самим впливати на свій стан. При стресі дихання прискорюється і стає поверхневим, що може призвести до посилення тривоги і надмірної емоційної реакції. Знизити рівень стресу допоможе виконання спеціальних дихальних вправ. 

15:15 23.05.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень